نسخه آزمایشی

پیام تبریک استاندار گلستان در پی ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی

پیام تبریک استاندار گلستان در پی ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی

اطلاعات گردشگری : استاندار گلستان در پیامی ثبت جنگل‌های هیرکانی را در چهل‌و‌سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو به‌عنوان سومین اثر جهانی ثبت‌شده این استان به تمامی مردم شریف گلستان تبریک گفت.

متن کامل پیام هادی حق‌شناس استاندار گلستان به شرح زیر است:

«ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی در چهل‌‌و‌‌سومین اجلاس کمیته میراث‌جهانی یونسکو در باکو آذربایجان به‌عنوان دومین اثر بزرگ طبیعی ایران و سومین اثر استان گلستان افتخاری سترگ است که آن را به تمامی مردم فرهیخته گلستان، شمال کشور و طبیعت‌دوستان ایران اسلامی تبریک عرض می‌نمایم.

بی‌شک ثبت جنگل‌هایی که بیش از 2‌میلیون هکتار مساحت دارد و از آن در منابع تاریخی هخامنشی ایالت هیرکانیان یاد شده است و درعین‌حال به‌عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره و موزه تاریخ طبیعی جهانی یاد می شود، در راستای حفاظت جهانی از این اثر و معرفی آن در ترویج  گردشگری نقشی بی‌بدیل دارد.

امید است پس از ثبت جهانی گنبد قابوس، دانش و مهارت ساختن و نواختن کمانچه ترکمن و جنگل‌های هیرکانی شاهد ثبت جهانی دیگر آثار فاخر میراث‌فرهنگی استان باشیم.

در این راه از دکتر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیران و کارشناسان استانی این سازمان و تمامی دلسوزانی که برای ثبت این افتخار ملی همراهی لازم را داشته‌اند صمیمانه قدردانی می‌نمایم.»

نظرات

🔄