نسخه آزمایشی

آغاز جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقوام ایران زمین در گرگان

آغاز جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقوام ایران زمین در گرگان

اطلاعات گردشگری 

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقوام با حضور جمعی از سفرا، مهمانان خارجی و داخلی، مدیران وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیران استان گلستان شامگاه امروز سه‌شنبه در گرگان آغاز شد.

 این جشنواره با حضور هنرمندان ۲۹ استان در محل نمایشگاه های بین المللی گرگان و با اسقبال بیش از ۲ هزار نفری مردم از آیین افتتاحیه آن آغاز شده و به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.

استاندار گلستان در آیین افتتاح این جشنواره گفت: برگزاری این گونه جشنواره ها بیانگر ریشه های مشترک اقوام مختلف در جفرافیای ایران زمین دارد و برگزاری آن موجب مودت، دوستی و تحکیم اتحاد اقوام می شود.

هادی حق شناس ضمن خوش آمدگویی به سفرا و مهمانان خارجی حاضر در این جشنواره اظهار داشت: وجه مشترک دیدارهای امروز با سفرای چین، قزاقستان و ترکمنستان، تمایل شدید نمایندگان این کشورها برای تقویت روابط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی  و سیاسی با ایران بود.

گلستان ظرفیت های زیادی در حوزه محصولات زراعی، کالاهای کشاورزی و صنایع ساختمانی دارد که می تواند از آن ها برای افزایش تبادلات اقتصادی با چین، ترکمنستان و قزاقستان استفاده کند.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گلستان نیز در این مراسم این استان را پایتخت اکوتوریسم کشور عنوان کرد و گفت: با استمرار برگزاری این جشنواره، میزبانی از گردشگران در استان افزایش یافته و گلستان به مقصد گردشگری تبدیل شده است.

ابراهیم کریمی بیان داشت: در این جشنواره ۲۰۰ غرفه شامل صنایع دستی، هنرهای سنتی، سوغات، غذاهای سنتی، سیاه چادرها، آلاچیق عشایر و روستاهای هدف گردشگری برپا شده است.

همچنین ۲۰ گروه موسیقی سنتی و آیینی در این جشنواره برنامه اجرا می‌کنند که در میان آن ها هنرمندانی برخی کشورها از جمله عراق و قزاقستان نیز حضور دارند.

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام تا ۲۴ آبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی گلستان و پس از آن ۲۶ تا ۲۹ آبان به میزبانی گنبدکاووس برگزار می‌شود.

نظرات

🔄