نسخه آزمایشی

شهمیرزاد، پایلوت «گردشگری باغ شهری» کشور

شهمیرزاد، پایلوت «گردشگری باغ شهری» کشور

اطلاعات گردشگری 

رئیس میراث فرهنگی مهدی‌شهر بابیان اینکه باغ شهر بودن ویژگی اصلی شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد است، گفت: این شهر می‌تواند پایلوت گردشگری در این حوزه باشد.

رحمان فرمانی در دیدار پیش از ظهر دوشنبه خود با اعضای هیئت‌مدیره انجمن دوست داران کتاب شهمیرزاد به میزبانی کتابخانه عمومی این شهر، ضمن بیان اینکه رونق صنعت گردشگری نیازمند مشارکت بخش خصوصی و انجمن‌های مردم‌نهاد است، تأکید کرد: شهمیرزاد یکی از دو شهر نمونه گردشگری استان سمنان و منطقه منحصربه‌فردی ازلحاظ باغ شهری و گردشگری این حوزه حتی در عرصه بین‌المللی محسوب می‌شود.

وی باغ شهر بودن شهمیرزاد را مهم‌ترین ویژگی گردشگری در این شهر نمونه گردشگری بین‌المللی دانست و افزود: کوچه‌باغ، طبیعت و دیواره‌ها از دیگر نقاط جذاب گردشگری در شهمیرزاد است که با استفاده از ظرفیت آن می‌توان توسعه گردشگری را حتی به استان سمنان هدیه کرد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مهدی‌شهر، بابیان اینکه معرفی آداب‌ورسوم، سنن، سبک زندگی و جاذبه‌های شهمیرزاد یکی از راه‌های توسعه گردشگری در این منطقه است، تأکید کرد: این امر با مشارکت مردم، نهادهای مردمی، اهالی فرهنگ و قلم و رسانه و ... میسر می‌شود.

نظرات

🔄